10 טיפים לחזרה נכונה לבית הספר – לאקן
מתנות סוף שנה קופסאות אוכל של סיסטמה
17 במאי 2015
תרמוס לאוכל – הפתרון האידיאלי לשמירה על אוכל חם בחורף
3 בדצמבר 2015

חודש ספטמבר כבר מעבר לפינה, מה שאומר שהילדים שלכם אוטוטו חוזרים למסגרות: לגן, לבית הספר ולתיכון. אחרי חודשיים של בילויים, קימה מאוחרת, חופשות משפחתיות, בריכה, ים, חברים, לונה פארק, מופעים שונים ושיגעון כללי, זה הזמן לחזור לשגרה. כדי להבטיח שהחזרה לבית הספר תתבצע בצורה האופטימלית, במאמר זה נציע לכם מספר טיפים לחזרה נכונה לבית הספר.

1. דברו עם הילד/ה על הדברים החיוביים בבית הספר

אין ילד שלא מרגיש דכדוך על כך שעוד מעט יהיה שוב כבול למסגרת, יצטרך לעשות שיעורים, להתכונן למבחנים ולקום מוקדם כל בוקר. ולכן, הזכירו לילדיכם את הדברים החיוביים בבית הספר: המפגש המחודש עם החברים, המורה שהם אוהבים, שיעור ספורט – כל מה שהם נהנים ממנו לאורך שנת הלימודים.

2. הרגילו את הילד לשעות השינה המחודשות

בחופש הילדים פורקים כל עול וקובעים לעצמם את שעות השינה. כדי שלא יתחילו את השנה במצב של זומבים, כשבוע (או יותר) לפני החזרה ללימודים, תרגלו אתם את החזרה לשעות השינה הרגילות.

3. תרגלו את הדרך לבית הספר
אם הילד מתחיל ללמוד בבית ספר חדש או לא ממש זוכר את הדרך לבית הספר, תרגלו עמו כמה הפעמים את ההליכה/נסיעה לבית הספר, כדי שלא ירגיש חסר אונים בימים הראשונים ללימודים.

4. ערכו את ההכנות ללימודים יחד עם הילד
משהו שמאד יכול להעלות את המוטיבציה של הילד לחזור ללימודים הוא לערב אותו בהכנות לקראת החזרה לבית הספר: סידור החדר מחדש כך שיתאים ללימודים, קניות משותפות של ציוד לבית הספר וכו’.

5. חזרה לאכילה מסודרת
בזמן החופש הגדול, אווירת החופש והעייפות של הורים לפעמים גורמות לכך שפחות משגיחים על מה שהילדים אוכלים. החזרה ללימודים היא הזדמנות מצוינת לחזור גם לשגרה התזונתית, עם סנדוויצ’ים בריאים, פירות וירקות ותבשילים ביתיים. תוכלו לצייד את הילד עם תיק אוכל מגניב שהוא יבחר, וכך הוא ייהנה להשתמש בו.

6. סדרו יחד את החדר
קל יותר ללמוד כשהחדר מסודר ומאורגן: בצעו עם הילד פרוייקט של סידור החדר לקראת הלימודים. זרקו חפצים לא נחוצים וניירות שאין להם שימוש, נקו את השולחן, סדרו את הספרים והמחברות על המדפים, הכניסו את העטים והעפרונות למתקן של כלי כתיבה, ותלו את המערכת על הקיר.

7. צמצמו בהדרגה את זמן הטלוויזיה והמחשב
בחופש הגדול ילדים נוטים לעשות שימוש-יתר בטלוויזיה ובמחשב, באותם הרגעים בהם ההורים מותשים ולא יכולים לחשוב על רעיונות אחרים שיעסיקו אותם. כאשר חוזרים ללימודים, צריך לפנות זמן להכנת שיעורים אחר הצהריים. ולכן, כשבוע-שבועיים לפני החזרה ללימודים, צמצמו בהדרגה את שעות הטלוויזיה והמחשב של הילדים.

8. בדקו שהילד סיים את כל שיעורי הבית לחופש
לעתים ילדים מקבלים מטלות ושיעורי בית לחופש הגדול. כדי למנוע מצב לא נעים בו הילד חוזר ללימודים מבלי שביצע את המטלות, כשבועיים-שלושה לפני סוף החופש הקפידו לעבור אתו על המחברות והיומן ולראות מהם המטלות שהיה צריך לעשות, וודאו שהוא מסיים אותן עד תום החופש.

9. היו ערניים למצב הרוח של הילד
ילדים רבים חווים דכדוך וחוסר חשק כאשר סוף החופש מתקרב. זה כמובן טבעי, אך כדאי להיות ערניים לכך שתחושות אלה לא הופכות להתנהגות תוקפנית או לדיכאון. דברו עם הילד לקראת החזרה ללימודים, שאלו אותו אם יש דברים שהוא חושש מהם, שימו לב הוא מסתגר, מתבודד או חסר תיאבון. במידת הצורך, ניתן להיפגש עם גורם מקצועי, כמו יועצת בית הספר או פסיכולוג.

10. הכירו לילד חברים חדשים
אם הילד מתחיל כיתה א’, עובר לבית ספר חדש, או מתחיל מסגרת בה חבריו מהשנים הקודמות לא מצטרפים אליו, דאגו לכך שהוא יגיע למקום בו כבר יש לו חברים. עוד במהלך החופש, בררו מיהם הילדים שהולכים ללמוד אתו, ודאגו להפגיש בינו לבינם כדי שיפתחו קשרי חברות עוד לפני החזרה לבית הספר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *