בקבוק לתינוק סייף סיפי 2
25 במרץ 2015
מתנות ממותגות
25 במרץ 2015

ביספנול A – דברים שחשוב לדעת
ביספנול איי (BPA, Bisphenol A) הינו חומר כימי אשר נמצא בשימוש נרחב של תעשיית הפלסטיק.
מחקרים שונים שהתפרסמו במהלך השנים האחרונות מצביעים כי קיים חשד משמעותי כי ביספינול A אשר משמש חלק גדול מאוד מיצרני בקבוקי השתיה מפלסטיק, גורם לשיבוש בפעילות ההורמונלית אצל תינוקות וילדים קטנים, ועלול ליצור השפעות שליליות על ההתפתחות המינית שלהם, הפרעות גדילה שונות ונטייה להשמנת יתר ועוד.
כך למשל מחקרים שונים בוצעו במהלך השנים הצביעו כי מינונים קטנים ביותר של החומר ביספינול A שניתנו לבעלי חיים, יצרו שינויים במבנה המוח שלהם, ובעקבות השינוי השפיעו על התנהגותן של החיות ועל מבנה המערכת החיסונית שלהם.
ביספינול A – המחקרים
ממשלת קנדה הייתה הראשונה להגדיר ביספינול A כחומר רעיל, והודיעה כבר בשנת 2008 כי היא מתכוונת לקבוע בחוק כי אין להשתמש בחומר זה לייצור בקבוקי שתייה לתינוקות. בעקבות הודעה זו, ובעקבות המחקרים הרבים שהעלו חשד לסכנות שבשימוש בחומר זה, החליטו החברות הגדולות בארצות הברית באופן עצמאי להפסיק את השימוש בחומר.
חברת לאקן מתחייבת כי הבקבוקים שלה לא כוללים ביספנול Aוכי הבקבוקים יוצרו ללא כל נגיעה של החומר. הבקבוקים נבדקו ואושרו במבחנים המחמירים ביותר ומובטח ב-100% כי אין בהם ביספינול איי. זאת בניגוד למקרים אשר קרו בעבר, של יצרניות בקבוקים אשר סימנו את בקבוקיהן כנקיים מהחומר המסוכן, למרות שהם הכילו ביספינול איי, ובעצם היו רק נקיים מסכנת דליפה שלו.
ביספנול A נמצא בציפוי ובחומרי הפלסטיק של יצרני בקבוקי שתיה רבים ושונים, כאשר חלקם אף מייצרים בקבוקי אלומיניום המכילים את החומר. חלק מיצרנים אלו טוענים כי רמת הדליפה של החומר עומדת על 0.00% של ביספינול A אבל אין זה אומר כי הבקבוק אינו מכיל כלל את החומר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *